Ким Џонг-ун: Северна Кореја темелно го спречи продорот на коронавирусот
Foto

Ким Џонг-ун: Северна Кореја темелно го спречи продорот на коронавирусот

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун на продолжениот состанок на Политбирото на владеачката Работничка партија на Северна Корека изјави дека земјата темелно го спречила влегувањето на коронавирусот во земјата.

Тој предупреди дека не треба да има ниту мала опуштеност на фронтот на борбата против епидемијата, пренесува севернокорејската агенција КЦНА.

Тој, исто така, ги повика сите Севернокорејци да ја здржат „максималната претпазливост“, пренесуваат британските медиуми.

0 Коментари

Остави коментари