Кејлор Навас поднесе барање да си замине од Реал Мадрид
Foto

Кејлор Навас поднесе барање да си замине од Реал Мадрид

Голманот на Реал, Кејлор Навас сака да го напушти мадридскиот тим, објави „Марка“.

Според шпанскиот медиум, 32-годишниот фудбалер и репрезентативец на Костарика сака да добие стандардно место во првиот состав во новиот клуб.

Минатата сезона Навас одигра 21 натпревар за Реал Мадрид и постигна 21 гол.

Договорот на Навас е важечки до 30 јуни 2020 година.

Вредноста на голманот на фудбалскиот пазар се проценува на 10 милиони евра.

0 Коментари

Остави коментари