Калиниќ се враќа во Италија
Foto

Калиниќ се враќа во Италија

Напаѓачот на Атлетико, Никола Калиниќ е близу до враќање во Серија А. Според „Скај Италија“, Рома ќе биде новиот клуб на хрватскиот фудбалер.

Калиниќ ќе дојде на „Олимпико“ на позајмица. Двата клуба се договориле тој да биде изнајмен до крајот на сезоната следното лето.

Претходно во Италија, Калиниќ играше за Фиорентина и Милан.

Минатата сезона, 31-годишниот Хрват во првенството на Шпанија настапи на 17 натпревари и постигна два гола.

0 Коментари

Остави коментари