Јованоска претпоследна во квалификациите
Foto

Јованоска претпоследна во квалификациите

Пулексенија Јованоска со многу добра изведба на двете кати во квалификациите на Олимписките игри го освои 9-то место, во конкуренција на 10-те најдобри каратистки од целиот свет. Таа со вајлд карта настапи на Олимпијадата. Последниот македонски спортист кој ќе не претставува на Игрите е борачот Могамедгаџи Нуров, кој настапува утре.

0 Коментари

Остави коментари