Јанева со адвокат сведочи пред Русковска за „Рекет“
Foto

Јанева со адвокат сведочи пред Русковска за „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка во придружба на адвокатот Стеван Павлески сведочи пред својата колешка Вилма Русковска за случајот „Рекет“. Пред распитот во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција порача дека се уште е Специјален јавен обвинител и очекува со нејзиниоот исказ денеска да се расчистат многу работи

0 Коментари

Остави коментари