Извлечени се групите за ЛE, Јунајтед доаѓа во соседството на мегдан со Партизан
Foto

Извлечени се групите за ЛE, Јунајтед доаѓа во соседството на мегдан со Партизан

Ова е распоредот на 12-те групи извлечени предмалку во Монако за Лигата на Европа:

Група А: СЕВИЉА, АПОЕЛ, КАРАБАГ, ДУДЕЛАНЖ

Група Б: ДИНАМО КИЕВ, КОПЕНХАГЕН, МАЛМЕ, ЛУГАНО

Група Ц: БАЗЕЛ, КРАСНОДАР, ХЕТАФЕ, ТРАБЗОНСПОР

Група Д: СПОРТИНГ, ПСВ АЈНДХОВЕН, РОЗЕНБОРГ, ЛАСК

Група Е: ЛАЦИО, СЕЛТИК, РЕН, КЛУЖ

Група Ф: АРСЕНАЛ, ФРАНКФУРТ, СТАНДАРД ЛИЕЖ, ВИТОРИЈА

Група Г: ПОРТО, ЈАНГ БОЈС, ФЕЕНОРД, РЕНЏЕРС

Група Х: ЦСКА МОСКВА, ЛУДОГОРЕЦ, ЕСПАЊОЛ, ФЕРЕНЦВАРОШ

Група И: ВОЛФСБУРГ, ГЕНТ, СЕНТ ЕТЈЕН, ОЛЕКСАНДРИЈА

Група Ј: РОМА, БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ, БАШАКШЕХИР, ВОЛСФБЕРГЕР

Група К: БЕШИКТАШ, БРАГА, ВУЛВЕРХЕМПТОН, СЛОВАН

Група Л: МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД, АСТАНА, ПАРТИЗАН, АЗ АЛКМАР

На 30 април идната година ќе се играат полуфиналните дуели, а големото финале е закажано во Полска на 27 мај, во градот Гдањск.

0 Коментари

Остави коментари