Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда
Foto

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на  одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел.

„Шест ракети беа испукани од Либан кон северен Израел и сите паднаа на територијата на Либан. Како одговор, нашите артилериски сили стрелаа кон цели лансирани од ракети“, соопшти израелската армија.

 

Експлозиите се слушнаа околу кибуц Мисгав Ам во северен Израел, непосредно пред израелската армија да соопшти дека одговорила со артилериски оган.

0 Коментари

Остави коментари