Има ли реални шанси за поместување на позициите за Македонија?
Foto

Има ли реални шанси за поместување на позициите за Македонија?

Зоран Заев и Кирјакос Мицотакис вечерва очи в очи во Солун. Прва средба по бриселското фијаско и топло-ладно пораките кои си ги пратија во однос на Преспанскиот договор. Емануел Макрон ниту по средбата со македонскиот колега без гаранции дека ќе го повлече ветото. Македонија во вторник повторно на маса во Европа - има ли реални шанси за поместување на позициите?

Анализираат првиот македонски амбасадор во Грција, Љупчо Арсовски и поранешниот вицепремиер за евроинтеграции и амбасадор, Васко Наумовски.

0 Коментари

Остави коментари