Има договор - Заев и Касами се договорија
Foto

Има договор - Заев и Касами се договорија

Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто стои во документите на албански јазик во уставниот закон. Според информаците на ТВ 24 наскоро се очекува и заедничко соопштение.

 

0 Коментари

Остави коментари