Гран при во Ф1 на Саудиска Арабија ќе се вози ноќе
Foto

Гран при во Ф1 на Саудиска Арабија ќе се вози ноќе

Следната сезона трката од светскиот шампионат во Формула 1 во Саудиска Арабија ќе се вози ноќе.

Саудиска Арабија ќе стане 33-та земја што ќе организира етапа на кралските трки.

Домаќин на саудиското Гран при ќе биде градот на брегот на Црвеното Море, Џеда.

Еден дел од патеката ќе се протега по самиот брег.

0 Коментари

Остави коментари