Голден стејт поразен од Феникс, тешка повреда на Кари
Foto

Голден стејт поразен од Феникс, тешка повреда на Кари

Тимот на Голден стејт се соочува со големи проблеми на почетокот на сезоната во НБА лигата. Вориорс ноќеска го претрпеа третиот пораз во четвртиот дуел сезонава, но загубата е многу поголема поради повредата на нивниот најдобар играч, Стеф Кари кој заработи скршеница на дланката.

Повредата на Кари се случи во третата четвртина кога при еден негов влез кон кошот, врз него стартуваа двајца играчи на Феникс и при тоа еден од нив падна директно на раката на извонредниот плејмејкер.

Колку долго ќе трае рехабилитацијата на Кари ќе се знае во текот на денешниот ден.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта среда кон четврток:

Кливленд – Чикаго 117:111

Орландо – Њујорк 95:83

Филаделфија – Минесота 117:95

Бостон – Милвоки 116:105

Бруклин – Индијана 108:118

Торонто – Детроит 125:113

Оклахома – Портланд 99:102

Вашингтон – Хјустон 158:159

Сакраменто – Шарлот 111:118

Јута – ЛА клиперс 110:96

Голден Стејт – Феникс 110:121.

Со максимален ефект се само Филаделфија (4-0 победи-порази) и Сан Антонио (3-0).

0 Коментари

Остави коментари