ФИТР ќе ги презентира резултатите од финалната селекција за кофинансирачки грантови
Foto

ФИТР ќе ги презентира резултатите од финалната селекција за кофинансирачки грантови

Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира податоците од финалната селекција на компании кои аплицираа на јавниот повик за кофинансирачки грантови за технолошки развој за забрзан економски раст.

На презентацијата, како што е најавено, ќе се обратат вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров.

0 Коментари

Остави коментари