Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година
Foto

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година.

- „Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона“ - изјави Биното.

Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона Во Формула 1 шампионатот.

– Да, тој прави грешки, но се обидува да ги научи и да не ги повтори, додаде првиот оперативец на Ф1 тимот Ферари.

0 Коментари

Остави коментари