Ферари ја затвори вратата за Верстапен
Foto

Ферари ја затвори вратата за Верстапен

Ферари ја затвори вратата пред Макс Верстапен. На официјалниот настан во Маранело по повод крајот на сезоната, тимскиот шеф Матијас Биното и извршниот директор на компанијата, Луис Камилери, потврдија дека местото на Себастијан Фетел би можело да биде испразнето во 2021 година.

Се разговара само за името на Луис Хамилтон – рече Биното, додека Алонсо нема да се врати во црвениот кокпит.

– Разговаравме за него (Алонсо), но тој повеќе не е дел од нашите планови. Што се однесува до Верстапен, Камилери сепак е лут на младиот Холанѓанец поради обвинувањата дека Ферари мами. Вакви испади по правило на помагаат да стигнеш премногу далеку, изјави Биното.

0 Коментари

Остави коментари