Европското „НЕ“ предизвика политички земјотрес во земјава
Foto

Европското „НЕ“ предизвика политички земјотрес во земјава

Зоран Заев бара чист мандат, Христијан Мицкоски поддршка за „Обнова на МК“, Брисел пак се обидува да ја поправи грешката на Емануел Макрон. Европското „НЕ“ предизвика политички земјотрес во земјава - уште едни предвремени избори на прагот, како стигна до тука, виновен ли е само Макрон, дали пред Самитот во мај во Загреб избори беа потребни?

Во 24 Анализа  потпретседателско соочување на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ и Мухамед Зекири од СДСМ.

0 Коментари

Остави коментари