Џејмс Харден не планира да запре, дури 30-ти меч во низа постигнува најмалку 30 поени на меч
Foto

Џејмс Харден не планира да запре, дури 30-ти меч во низа постигнува најмалку 30 поени на меч

Џејмс Харден и против Далас ги предводеше „ракетите“ до нова победа од 120-104. „Брадата“ го заврши натпреварот со 31 поен, со што веќе 30 меча во низа постигнува над 30 поени на меч.

Во останатите ноќешни мечеви беа постигнати следните резултати:

Кливленд – Њујорк 107-104, Детроит – Вашингтон 121-112, Индијана – Шарлот 99-90, Торонто – Бруклин 127-125, Чикаго – Милвоки 99-112, Хјустон – Далас 120-104, Минесота – ЛА клиперс 130-120, Оклахома сити – Портланд 120-111, Денвер – Мајами 103-87.

0 Коментари

Остави коментари