Џафери го викна Заев да го информира за поставеното прашање за доверба на Влада
Foto

Џафери го викна Заев да го информира за поставеното прашање за доверба на Влада

Претседателот на Собранието и официјално го викна претседателот на владата Зоран Заев, лично да го информира за поставеното прашање за доверба на влада и понатамошните деловнички чекори, а неофицијално на консултации со пратениците.

Средбите на Заев со Џафери и Ахмети следуваат по денешното барање за гласање доверба на Владата поднесено со потписи од 61 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, Алтернатива, Беса и Левица.

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за доверба на Владата во четврток во 11 часот.

0 Коментари

Остави коментари