Двајца загинати во експлозија на танкер во Русија
Foto

Двајца загинати во експлозија на танкер во Русија

Две лица загинаа во експлозија на бродот „Заливот на Америка“ во близина на градот Накодка на рускиот Далечен исток.

– Експлозијата се случи кај еден танкер во Накодка. Две лица загинаа, а уште еден член на екипажот исчезна, соопшти Службата за пребарување и спасување на пристаништето.

На бродот имало вкупно девет членови на екипажот,

Два брода за спасување се испратени на оваа локација.

Според првичните извештаи, по експлозијата не избувнал пожар.

0 Коментари

Остави коментари