ДУИ: Политичките партии не можат да разговараат за наследник на Јанева
Foto

ДУИ: Политичките партии не можат да разговараат за наследник на Јанева

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, туку на советот на обвинител, коментира пратеникот на ДУИ, Артан Груби за предлогот на премиерот Зоран Заев обвинителката Вилма Русковска да ја замени специјалната обвинителка Катица Јанева.

Тој од името на ДУИ порача дека партијата го смета новиот закон како добра основа за компромис кој треба да се постигне со парламентарна дебата.

0 Коментари

Остави коментари