ДУИ едногласно ја поддржа кандидатурата на Пендаровски
Foto

ДУИ едногласно ја поддржа кандидатурата на Пендаровски

Централниот совет на ДУИ во Тетово едногласно го поддржа концептот на заедничкиот консензуален кандидат и кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија.

Шеф на Изборен штаб на следните избори ќе биде Изет Меџити. Освен тоа централниот совет на ДУИ едногласно донесе одлука за учество на претседателските и локалните избори во Дебар и Охрид.  

0 Коментари

Остави коментари