Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз на мечот против Феникс
Foto

Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз на мечот против Феникс

Далас загуби од Феникс во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата со 106:102. Најпродуктивен играч на средбата беше словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, со 32 поена.

Резултати на другите натпревари играни ноќта среда кон четврток:

Кливленд – Шарлот 121:114

Индијана – Њујорк 121:107

Орландо – Мајами 113:107

Филаделфија – Вашингтон 113:107

Бостон – Милвоки 122:121

Торонто – Њу Орлеанс 99:113

Чикаго – Атланта 104:124

Мемфис – Сан Антонио 119:131

Минесота – Детроит 111:101

Денвер – Сакраменто 122:124 (по продолжение)

Портланд – Јута 100:120.

0 Коментари

Остави коментари