Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова година
Foto

Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова година

На 75 дена пред крајот на годината, град Скопје ја објави програмата за новогодишната ноќ. Босанскиот пејач Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова година.

Градоначалникот Петре Шилегов рече дека концертот на Мерлин ќе го чини градот нула денари. Очекувањата се на плоштадот „Македонија“ да се појават околу 50.000 гости, а веќе на почетокот на декември е планирано градот да биде украсен за претстојните празници.

0 Коментари

Остави коментари