Димовски: Џафери веднаш да свика седница за разрешување на Јанева
Foto

Димовски: Џафери веднаш да свика седница за разрешување на Јанева

„Талат Џафери треба итно, за денес, да ја свика седницата за разрешување на Катица Јанева, за да има време Советот на Јавни обвинители да ја донесе конечната одлука. Секое одложено закажување на седница за утре значи спасување на Катица Јанева и прикривање на рекетот и уцените“. 

Ова денеска на Твитер го напиша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

0 Коментари

Остави коментари