Дибала е прогласен за најдобар играч во Серија А за јули
Foto

Дибала е прогласен за најдобар играч во Серија А за јули

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, е прогласен за најдобар фудбалер за месец јули во италијанскиот шампионат.

Дваесет и шестгодишниот играч одигра шест натпревари овој месец, постигнувајќи еден гол и една асистенција.

Аргентинецот има постигнато вкупно 11 голови и остварени 10 асистенции во тековната сезона во Серија А.

0 Коментари

Остави коментари