Детроит по две продолженија го совлада Кливленд
Foto

Детроит по две продолженија го совлада Кливленд

Во НБА лигата ноќеска се одиграа девет натпревари, а победникот на два од нив беше одлучен во дополнителни минути.

На средбата во Детроит се играа две продолженија, додека во Портланд плус пет минути екстра време.

Резултати:

Шарлот – Оклахома 107:109

Детроит – Кливленд 119:128 по две продолженија

Вашингтон – Орландо 120 :130

Њујорк – Филаделфија 89:109

Чикаго – Индијана 106:125

Сан Антонио – Торонто 119:114

Јута – Минесота 111:116

Портланд – Хјустон 128:126

Сакраменто – Феникс 106:103. 

0 Коментари

Остави коментари