Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици
Foto

Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле ќе отсуства од фудбалските терени најмалку пет недели, објавија Каталонците на официјалната веб-страница на клубот.

На Французинот му беше дијагностицирано оштетување на бутниот мускул.

Ова треба да стави крај на гласините дека Дембеле би можел да се пресели во Пари Сен-Жермен како дел од договор за трансфер на Нејмар во обратен правец.

Договорот на Дембеле со Барселона важи до 2022 година. Минатата сезона, тој исто така имаше здравствени проблеми и не играше редовно.

0 Коментари

Остави коментари