Деби гол сезонава за Адис Јаховиќ во турскиот шампионат
Foto

Деби гол сезонава за Адис Јаховиќ во турскиот шампионат

Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ попладнево го постигна својот прв гол сезонава во турската Супер лига и му помогне на Гезтепе да триумфира над Касимпаша со 2-1.

Гезтепе дојде до победата со пресврт, откако домаќините поведоа во 51 минута преку Јусуф Ердоган.

Јаховиќ го израмни резултатот во 67 минута, а трите бода на гостинскиот тим ги донесе словенечкиот репрезентативец Давид Тијаниќ во 86 минута.

Гезтепе по девет кола во турското првенство е во зоната за испаѓање на 17. место со осум бодови, а во следното коло игра на домашен терен против Трабзонспор.

0 Коментари

Остави коментари