Дали професијата фоторепортер е во изумирање?
Foto

Дали професијата фоторепортер е во изумирање?

Што гледаат фоторепортерите? Гол, навивачи, судии и судири на терен и вон стадион? Што е најважно во фотографирањето? Рутина, позиционирање, инстинктот или понекогаш е потребна и среќа? Какви и кои фотографии се најпродавани? Дали професијата фоторепортер е во изумирање? На овие и други прашања одговара еден од најдобрите фоторепортерите Ѓорги Личовски чии готографии ги красат насловните страници на бројни македонски и странски медиуми.
 
Софија не дава зелено светло за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ. Борисов со порака до Заев Претседател Радев ве лаже. Дали со својата антимакедонска кампања го маргинализиран и ГЕРБ? Изборна платформа на ВМРО-ДПМНЕ. Кого ќе интегрира лидерот Мицкоски? Интервју со еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ и екс амбасадор Марјан Ѓорчев. 
 
Зачестени кадаверични трансплантација на срце, бубрези, коскена срж. Интервју на Марија Димишкова со директор на Кардиологија проф,. д-р Сашко Јовев кој е дел од тимот кои ги извршува оперативните зафати.

0 Коментари

Остави коментари