Дали одлуката на официјална Атина ќе пресуди на договорот од Преспа?
Foto

Дали одлуката на официјална Атина ќе пресуди на договорот од Преспа?

Тензијата се сели во грчкиот парламент поради Преспанскиот договор. Ќе гласа за доверба на владата на Ципрас? Преговори за мнозинство, екипирање, оставки на министри во кабинетот на грчкиот премиер. Одлуката на официјална Атина ќе пресуди на договорот од Преспа. Премиерот Заев ја официјализираше „Република Северна Македонија“. Од каде и како ќе започне примената на уставните измени. Во 24 тренд анализа Универзитетските професори Љупчо Ристевски движење „Интегра“, Нано Ружин, поранешен дипломат и Мерсел Билали, политички аналитичар

0 Коментари

Остави коментари