Дали неопределените ќе го решат победникот?
Foto

Дали неопределените ќе го решат победникот?

Втор круг локални избори - драмата продолжува. Дали неопределените ќе го решат победникот Битка за Скопје. Заев најави повлекување од премиерската позиција ако Шилегов изгуби, но што потоа? Кој е планот на Заев?

Гости се Петар Арсовски, политички аналитичар и ПР експерт, Александар Спасеновски, универзитетски професор и поранешен пратеник во ВМРО-ДПМНЕ, Имер Селмани, поранешен вицепремиер.

0 Коментари

Остави коментари