Даглас Коста пред трансфер во Манчестер Сити
Foto

Даглас Коста пред трансфер во Манчестер Сити

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер Сити, пренесе „Corriere dello Sport“.

Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Коста веќе настапуваше под водство на Јосеп Гвардиола во Баерн, со кого стана шампион на Германија.

Оваа сезона, Даглас Коста настапи на 18 натпревари на сите турнири, во кои постигна два гола и забележа три асистенции.

0 Коментари

Остави коментари