Црвена Звезда, Динамо Загреб и Олимпијакос изборија учество во Лигата на шампионите
Foto

Црвена Звезда, Динамо Загреб и Олимпијакос изборија учество во Лигата на шампионите

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми кој е капитен на Динамо Загреб, со својот клуб обезбедија пласман во фудбалската Лига на шампиони, откако синоќа на гостински терен одиграа нерешено против Розенберг и ја зачуваа предноста од првиот натпревар.

Покрај Динамо, синоќа место во елитното натпреварување изборија уште и Црвена Звезда и Панатинаикос.

Резултати на реванш натпреварите од плеј-офот во ЛШ играни синоќа:

Розенборг – Динамо Загреб 1:1 (0:2 прв натпревар)

Краснодар – Олимпијакос 1:2 (0:4)

Црвена Звезда – Јанг бојс 1:1. (2:2).

Вечерва играат:

Ајакс – АПОЕЛ (0:0 прв натпревар)

Клуб Бриж – Линц (1:0)

Славија Прага – Клуж (1:0). 

0 Коментари

Остави коментари