Четврт конгрес на ДОМ
Foto

Четврт конгрес на ДОМ

Партијата ДОМ  денеска го одржа четвртиот партиски конгрес со  мото „Зелени вредности – наша трајна визија”. Претседателката Лиле Поповска по три мандати одлучи да се повлече, а единствен кандидат за нејзин наследник  е Маја Морачанин.

Ја оставам партијата со мирна душа, на идните генерации, порача Поповска.

0 Коментари

Остави коментари