Бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22
Foto

Бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22

Бројот на загинати во  масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, денеска се искачи на 22, откако две повредени лица им подлегнаа на повредите.

Д-р Стивен Флаерти од Медицинскиот центар Дел Сол објави дека еден пациент починал денеска, додека порано полицијата соопшти дека уште едно повредено лице им подлегнало на повредите.

Нападот во Ел Пасо се случи во саботата навечер, само неколку часа пред друг напад во Охајо, каде загинаа девет лица во Дејтон, а 16 беа повредени.

0 Коментари

Остави коментари