Бриж и Славија Прага пред пласман во групната фаза на фудбалската ЛШ
Foto

Бриж и Славија Прага пред пласман во групната фаза на фудбалската ЛШ

Во последната фаза од квалификациите за фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа првите три натпревари на кои Бриж и Славија Прага забележаа гостински победи и направија голем исчекор кон групната фаза.

Резултати плејоф Лига на шампиони – први натпревари:

Клуж – Спарта Прага 0:1

АПОЕЛ – Ајакс 0:0

ЛАСК – Клуб Бриж 0:1.

Вечер играат:

Динамо Загреб – Розенборг

Јанг Бојс – Црвена Звезда

Олимпијакос – Краснодар.

Реваншите се закажани за 27 и 28 август.

0 Коментари

Остави коментари