Борисов: Ние кажавме кои се нашите услови за ЕУ-интеграцијата на Северна Македонија
Foto

Борисов: Ние кажавме кои се нашите услови за ЕУ-интеграцијата на Северна Македонија

Ние кажавме кои се нашите услови за Република Северна Македонија да биде примена во Европската унија, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов на министерскиот совет вечерва по Самиот ЕУ-Западен Балкан, пренесува БГНЕС.

Борисов потсетил дека Бугарија прва не поддржа за НАТО, додавајќи:

– Што да им кажеме на крајот, дека сме Македонци? Ние ги сакаме, ги почитуваме и би им дал најбратски совет – да не си поставуваат невозможни услови, рекол Борисов, пренесува БГНЕС.

Најпријателски, посочил Борисов, им кажуваме да се држат до тој пат.

0 Коментари

Остави коментари