Бензините поефтинуваат за 4 денари
Foto

Бензините поефтинуваат за 4 денари

Регулаторна комисија за енергетика денеска ги соопшти новите цени на горивата на Македонија.

Бензините поевтинуваат за 4 денари, а дизелот за 3,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката, од полноќ, ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се точи за 63, ЕУРОСУПЕР БС 98 за 65 а Дизелот за 61 денар по литар.

0 Коментари

Остави коментари