Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубициНови апсења
Foto

Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубициНови апсења

Авганистанската армија вчера покрена координирана операција во округот Бараки Барак во источната провинција Логар, при што елиминира осум вооружени милитанти и уништи центар за обука на бомбаши самоубици.

Како што денеска соопшти авганистанската армија, меѓу убиените се и двајца локални талибански команданти.

Милитантите кои дејствуваат против владините сили на тоа подрачје не ја коментираа вчерашната операција.

0 Коментари

Остави коментари