Американка и нејзините четири деца убиени во Мексико
Foto

Американка и нејзините четири деца убиени во Мексико

Американска државјанка и нејзините четири деца обиени се во напад со огнено оружје во пограничната мексиканска држава Сонора, каде што живееле, соопштија нивните роднини.

Еден од роднините на семејството, кој побарал да остане анонимен, рече дека го го пронашол опожарено возилото и изрешетано од куршуми, а внатре биле телата на сопругата на неговиот роднина и нивните четири деца.

Тој за нападот го обвини нарко картелот, велејќи дека видел десетина тешко вооружени вооружени лица во близина на запаленото возило.

Џулијан ЛеБарон, друг роднина на убиената, на Фејсбук напиша дека станува збор за Ронита Марија ЛеБарон, која била убиена со своите шестмесечни близнаци и двете други деца, на возраст од осум и 10 години.

Во други две возила имало уште две жени и 13 деца, но засега нема информации што се случило со нив.

0 Коментари

Остави коментари