Актерот Антонио Бандерас позитивен на коронавирус
Foto

Актерот Антонио Бандерас позитивен на коронавирус

Антонио Бандерас објави на неговит инстаграм профил дека е позитивен на кронавирусот. Бандерас напиша дека поради благи симптоми се тестирал и тестот се покажал позитивен. На профилот, тој објави негова фотографија како дете од негоивот прв роденден.

„На 10 август го славам мојот 60ти роденден и сум во карантин, по добивањето на резултатите од тестот кој е позитивен. Се чувствувам добро малку сум изморен од вообичаеното и верувам дека брзо ќе оздравам и ги следам медицинските упатства. се надевам дека ќе го надминам ова што ги погодува луѓето ширум светот“ - напиша Бандерас.

0 Коментари

Остави коментари