Ахмети до Заев: Владата нема никаква одговорност
Foto

Ахмети до Заев: Владата нема никаква одговорност

Ахмети на денешната средба со Заев му порачал дека единствената одговорност е во Европската Унија и дека во владата немаат никаква одговорност. Според неофицијални информации, ова била пораката на Ахмети до Заев. Тој семта дека не треба да има оставки, туку да продолжат со реформите.

0 Коментари

Остави коментари