Ахмети денес на средба и со Заев и со Мицкоски
Foto

Ахмети денес на средба и со Заев и со Мицкоски

Али Ахмети денеска на средба и со лидерот на СДСМ Зоран Заев, но и со лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски.
Средбата со Заев ја потврдуваат од ДУИ за тв 24 велат дека била комструктивна.
 
„Средбата беше надежна,но не и одлучувачка. Се договоривме да се продолжи со контктите наредните денови, велат од ДУИ за Тв 24.
Средбата меѓу Ахмети и Мицкоски пак за Тв 24 ја потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Само кусо велат дека била конструктивна,траела околу еден час и се случила во Собранието ,без да откријат повеќе детали.
 

0 Коментари

Остави коментари