Ајакс, Бриж и Славија обезбедија место во групната фаза од ЛШ
Foto

Ајакс, Бриж и Славија обезбедија место во групната фаза од ЛШ

Екипите на Ајакс, Клуб Бриж и Славија Прага ќе играат во групите од Лигата на шампионите на УЕФА, бидејќи беа подобри од своите ривали во двата меча од плеј-офот.

Славија синоќа по втор пат го совлада Клуж, истото се однесува и на Клуб Бриж, додека Ајакс беше сигурен на домашен терен.

Резултати:

Ајакс – АПОЕЛ 2:0 (0:0 прв натпревар)

Клуб Бриж – Линц 2:1 (1:0)

Славија Прага – Клуж 1:0 (1:0).

0 Коментари

Остави коментари