24 Анализа - Ќе може ли судството да се носи со една од најголемите коруптивни афери во земјава?
Foto

24 Анализа - Ќе може ли судството да се носи со една од најголемите коруптивни афери во земјава?

„Рекет“ – надграден и проширен, а во мрежата на „Меѓународен Сојуз“ падна и актуелната потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски - се сомничи дека дала авторитет на проектите со кои Бојан Јовановски зел речиси 1.000.000 евра од двајца бизнисмени.

Ременски тврди дека е невина.

Паралелно за првиот дел од аферата поднесено и обвинение – Катица Јанева е и официјално обвинета.

Ќе може ли судството да се носи со една од најголемите коруптивни афери во земјава?

Дебатира адвокатот Звонко Давидовиќ од адвокатската канцеларија што ја застапува Јасна Мандиќ, потпретседателката на НВО на Боки 13, која од синоќа е во домашен притвор, адвокатот и поранешен судија, Валентин Зафиров и адвокатката, Ружица Николовска.

24 Анализа со Душица Мрѓа.

0 Коментари

Остави коментари