16 ГОДИШНО МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПО ТЕПАЧКА СО НОЖЕВИ ВО АВТОБУС НА ЈСП
Foto

16 ГОДИШНО МОМЧЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПО ТЕПАЧКА СО НОЖЕВИ ВО АВТОБУС НА ЈСП

16 годишно момче се бори за живот, а тројца се пренесени во болница после тепачка што вчера околу пладне се случила во автобус на јсп, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е се наоѓа во скопскиот Клинички центар. Од МВР соопштуваат дека на 12.09 било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр. 56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник. Со повреди се здобиле и уште две други малолетни лица кои се пренесени во градската општа болница „8-ми септември“. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

0 Коментари

Остави коментари