13 загинати во сообраќајната несреќа на автопат Скопје – Тетово
Foto

13 загинати во сообраќајната несреќа на автопат Скопје – Тетово

Тринаесет луѓе загинааа во трагична автобуска сообраќајка, во која возило со педесет патници се преврте во близина на селото Ласкарци, скопско. Несреќата се случила попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Меѓу многуте повредени кои се примени на најблиските болници има во тешка животна опасност, кои чекаат операција.

 

0 Коментари

Остави коментари