Денис Родман уапсен поради „насилно возење“ под дејство на алкохол

15.01.2018 | 10:43
Прочитано: 1124

Поранешниот американски НБА кошаркар Денис Родман беше уапсен во Јужна Каролина, под сомнеж дека возел под дејство на алкохол, соопшти локалната полиција.

Тој бил уапсен во саботата вечерта поради, како што наведе полицијата, „насилно возење".

Портпаролот на полицијата во Њупорт изјави дека алкотестот на Родман покажал дека има 0,8 промили над дозволеното ниво на алкохол.

Родман бил ослободен вчера утрото, откако ноќта ја минал во притвор.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.