Денеска најтопол ден годинава со УВ индекс 10

15.07.2012 | 09:47
Прочитано: 1364
Денеска според метеоролозите ќе биде најтопол ден годинава.
 
Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец.
 
Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен. Во Скопје температурата ќе достигне до 41. 
 
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 10.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.