Четириесетина лица загинаа при двоен самоубиствен напад во Багдад

15.01.2018 | 09:44
Прочитано: 544

Четириесетина лица загинаа при двоен самоубиствен напад во Багдад, соопштија ирачките безбедносни сили.

Нападот бил извршен од страна на двајца бомбаши-самоубијци, кои го активирале експлозиот во центарот на градот.

Од локалната болница наведоа дека при нападот се повредени најмалку 50 лица.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.