Четирица убиени во напад со огнено оружје во Дагестан

18.02.2018 | 19:09
Прочитано: 1609

Четири лица се убиени, а петмина се повредени денеска во дагестанскиот град Кизпјар,откако 22-годишен жител отвори оган луѓе кои биле на служба во Црква, по што бил ликвидиран.

Според западни агенции, бројот на убиени е пет лица, за повредени се неколкумина.

Според дел од медиумите, напаѓачот почнал да пука внатре во црква, а според други - излегувајќи од храмот. Меѓу повредените се и полицајци и припадници на Национална гарда.

Кај напаѓачот, чиј идентитет е утврден, пронајдени се нож, патрони и ловечка пушка.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.